BUDOWA DWÓCH BUDYNKÓW SOCJALIZACYJNYCH (DOMÓW DZIECKA) W MALBORKU

Do realizacji zadania pn.: "Budowa dwóch budynków socjalizacyjnych (domów dziecka) wraz z zagospodarowaniem terenu przy Al. Wojska Polskiego w Malborku" zostaliśmy wyłonieni w wyniku przetargu ogłoszonego przez Powiat Malborski. Prace rozpoczęliśmy w maju, natomiast zakończyliśmy w listopadzie 2012r.

Budynki są przeznaczone na domy dziecka (placówki socjalizacyjne). Każdy z nich jest trzykondygnacyjny (piwnica, parter, poddasze użytkowe), o takiej samej konstrukcji, powierzchni i kubaturze. W piwnicach znajdują się: pomieszczenie węzła cieplnego oraz trzy pomieszczenia gospodarcze. Parter każdego z budynków składa się z salonu z aneksem kuchannym i spiżarnią, gabinetu, czytelni, pokoju i łazienki, natomiast na piętrze zlokalizowane jest sześć pokoi sypialnych, dwie łazienki i dwie odrębne toalety. Dodatkowo parter w każdym budynku jest w całości przystosowany do potrzeb osób o ograniczonej zdolności poruszania.

Dane liczbowe każdego z budynków:

- powierzchnia użytkowa - 349,91 m2

- powierzchnia zabudowy - 193,82 m2

- powierzchnia całkowita - 518,20 m2

- kubatura netto - 995,35 m3

- maksymalna wysokość kalenicy n.p.t. - 10,08 m

Budynki zaprojektowano w technologii monolitycznej. Posadowienie bezpośrednie na płycie fundamentowej. Ściany nośne zespolone ocieplone warstwą styropianu, stropy typu filigran. Budynki są przekryte dachami dwuspadowymi o konstrukcji drewnianej, pokryte dachówką ceramiczną karpiówką.